Başlangıç / Topuklu Ayakkabı / Topuklu Ayakkabı Modelleri Adları

Topuklu Ayakkabı Modelleri Adları


Topuklu ayakkabı modelleri adlarını ne kadar tam anlamıyla biliyoruz desekte bazen unuttuklarımız veya hiç bilmediklerimizin olduğunun farkına varıyoruz. Bazen öyle anlar oluyor ki giydiğimiz ayakkabının adını bile tam anlamı ile bilmediğimizin farkına varıyoruz. Sizde böyle durumlar ile karşılaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizler için ayakkabı modellerinin adlarını derledik.

  • Topuklarına Göre Ayakkabı Türleri:

Kedi topuk ayakkabı, Takunya Ayakkabı, Lita topuk ayakkabı, Makara topuklu ayakkabı, İskarpin ayakkabı, Mantar topuk ayakkabı, Kama topuklu ayakkabı, Dolgu topuk ayakkabı, Apartman topuk ayakkabı, Platform topuk ayakkabı, Pompa ayakkabı, Stiletto ayakkabı

  • Bant ve Kayışlarına Göre Ayakkabı Türleri:

Bilekten kayışlı ayakkabı, T kayışlı ayakkabı, Topuktan kayışlı ayakkabı, Mary Jane ayakkabı

  • Modellerine Göre Ayakkabılar:

Ucu açık ayakkabı, Önüaçık ayakkabı, Sivri burun ayakkabı, Oxford ayakkabı

Lita topuklu ayakkabılar son zamanlarda Avrupa’da pek fazla rağbet görmüştür. Topukları ahşap olan bu ayakkabılara alışmamız biraz zaman alacak gibi duruyor. Çünkü hala çok kaba bir ayakkabı olduğunu düşünen bir kesim söz konusu.

Lita ayakkabıkombini zor olan bir ayakkabı türüdür. Bu model ayakkabıyı giyeceğimiz zaman kıyafetlerimizi çok iyi seçmemiz gerekecektir. Sanırım bu yüzden çoğu kadın pek sıcak bakmıyor.

Kalın topuk ayakkabı kombinleriyapmak kolay olmadığı için modayı yakından takip etmek yararlı olacaktır. Böylelikle kendinize en uygun tarzı seçip kıyafetleriniz ile harika bir kombin tasarlayabilirsiniz.

Ayakkabı dükkan isimleri farkettiyseniz hep dikkat çekicidir. Çoğu zamanda yabancı isimlerin yer aldığını görüyoruz. Böylelikle insanlarda merak duygusu uyandırarak tanıtımlarını iyi yapmış oluyorlar.

Erkek ayakkabı türleri bayanların ayakkabı türlerine oranla daha az olsa da, zamanla gelişeceğini düşünüyorum. Çünkü en az erkeklerde bayanlar kadar modayı yakından takip ediyorlar ki artık gün geçtikçe moda yaşam tarzı olmaya başlıyor. Yeni gençler giyimlerine kuşamlarına daha dikkat ediyorlar ve sürekli farklılık peşinde koşuyorlar.

Erkek ayakkabı isimlerinden kısaca bahsetmek gerekirse; son zamanların modası loafer ayakkabılardan söz edebiliriz. Süet ve rugan olarak birçok modelleri piyasaya sürülmüştü. Hem şıklığı hem de rahatlığı dolayısıyla erkeklerin son zamanlarda ilgi gösterdikleri modellerdir. Ayrıca deri ayakkabılar da daima moda. Superga ayakkabılar ise daha çok rahatına düşkün erkeklerin tercihleri arasında yerini koruyor.

Spor ayakkabı modelleri ve isimleri gençler tarafından çok daha kolayca bilinir. Yeni nesil gençler spor salonlarına giderken bile tarzlarını koruyorlar. Hatta özellikle yeni spor ayakkabıları ve kıyafetler alıyorlar. Çoğumuzun bildiği ünlü markalar genel olarak gözde olanlar. Ancak bilmediğimiz isimler de illaki vardır.

Spor ayakkabı isimlerine kısaca göz atmak gerekirse; Adidas, Nike, Converse, Dockers, Frozen, Greyder, HammerJack, HarleyDavidson, Hummel, Keds, Keen, Kiddo, Lacoste, Lumberjack, New Balance, Pierre Cardin, Puma, Superga, Polo…

Bu makalemizde topuklu ayakkabı modelleri adlarına, erkek ayakkabı türlerine ve spor ayakkabı modelleri ve isimlerine yer verdik, umarım faydalı olmuştur.


Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

Topuklu Ayakkabı Modelleri 37 Numara

En çok satılan kategori şüphesiz topuklu ayakkabı modelleri 37 numaradır. Her insanın ayak numarası farklıdır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir