Başlangıç / Topuklu Ayakkabı / Topuklu Ayakkabı Çizimi

Topuklu Ayakkabı Çizimi


 Modaya uygun olarak tasarımcıların çizimleri ortaya çıkıyor. Çizimler üzerinden beğeni alanların dikilmesi ve piyasaya sunulması söz konusudur. Ayakkabı modasında da aynı durum geçerlidir. Her geçen yıl ayakkabılara yönelik farklı tasarımlara karşımıza çıkıyor. Topuklu ayakkabı çizimi üzerinden de yaratıcı fikirler sunuluyor. Ancak bayanların daha çok rahat olmak adına konforlu ayakkabılar seçtikleri açıktır. Mesela dolgu topuklu olan ayakkabılar her sene tercih ediliyor. Son zamanlarda stilettoların da ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Ayakkabı Modeli Nasıl Çizilir?

Çizime yer vermeden önce mutlaka bir fikir üzerinde durmalısınız. Abiye ya da günlük olup olmadığını da karar vermelisiniz. Fikrin tematik olarak ayakkabı üzerinden sunulması daha hoş olacaktır. Kiralık aşk ayakkabı çizimlerinde de kurgunun bu yönde olduğunu göreceksiniz. Dizide çizimine yer verilen ayakkabılar ve modeller bir hayli beğeni toplamıştır. Beğeni alan tasarımlar adına araştırma yaparak da ilerleyebilirsiniz.

Çizimlerde karakalem ya da renkli çalışmalara yer verebilirsiniz. Öncelikli olarak karakalem üzerinden bir iskelet oluşturmak daha mantıklıdır. Arkasında gölgelendirmeler sayesinde ayakkabı modelini daha belirgin bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz renklendirerek de tasarımınızı sunabilirsiniz. Renk çalışmalarında da modaya uyabilirsiniz. Çünkü her sene moda olan birkaç rengin daha fazla tercih edildiği açıktır.

Karakalem Topuklu Ayakkabı Çizimleri

Renkli çalışmaların yanı sıra karakaleme daha sık rastlanıyor. Karakalem üzerinden sadece modelin kurgulanması söz konusudur. Devamında da farklı renklendirmeler üzerinden üretimine yer verilecektir. Karakalem çalışmaları adına önce birkaç çizikten taslak oluşturmalısınız. Taslak sayesinde belirgin topuk ya da burun detaylarını oluşturabilirsiniz. Bu bölgelerde yoğunluklu olarak kalemin kullanılması ve gölgelendirme yapılması önemlidir.

Ayakkabı çizim örnekleri adına topuk detayının önemli olduğunu söylemeliyiz. Bu yüzden arkadan, önden ve yanlardan da tasarımın çizimi yapılıyor. Farklı açılardan incelenmesi halinde üretimi yapılacaktır. Topuğun dışında ön kısmının da belirgin olması gerekiyor. Son zamanlarda daha çok sivri burun ayakkabılar modadır. Sivri ya da yuvarlak burun ayakkabıları tasarlayabilir ve çizimlerini hazırlayabilirsiniz.

Bayan Bot Çizimi

Bayanların kış aylarında bot tercihleri bir hayli renklidir. Artık siyah ile kahve tonları dışında da çizmeler bulunuyor. Bu tarz çizmelerin boylarında da farklılık meydana geliyor. Mesela diz üstüne kadar olan botlar ilgi görüyor. Çizimler sayesinde modeller üzerinden botların tüm yapısı gösteriliyor. Çizmenin bittiği yer ve duruş şekli adına model üzerinde kullanmanız gerekecektir. Ancak bu şekilde tasarımın anlaşılması mümkün olacaktır.

Bot çizimleri için topuk ya da düztaban seçimler yapabilirsiniz. Topuk detayları için de daha kalın modellere yer vermek mantıklı olacaktır. Soğuk kış günlerinde sivri uzanan ayakkabılar ilgi görmüyor. Hem rahat edilmemesi hem de ayakların belirli bir süre sonra yorulması söz konusudur. Bu yüzden karlı havalarda daha çok kalın topuklar ilgi çekiyor. Kadife, deri ya da süet kumaşlarından yola çıkarak tasarımınızı üretebilirsiniz.

Çanta Çizimleri Kolay

Yeni başlayanlar adına kolay çizimler daha mantıklıdır. Birkaç pratik sonucunda dilediğiniz tasarımı oluşturabilirsiniz. Çanta çizimlerinde önemli olan ebat ve süslemelerdir. Hem geniş hem de küçük modellerin farklı alanlarla kullanımlarına yer veriliyor. Abiyeler adına daha çok küçük ve taşlı tasarımlar ilgi çekiyor. Dilediğiniz alana yönelik tasarımınızı yapabilir ve sunabilirsiniz. Ebatların anlaşılması adına yanına bir obje de koymak mantıklı olacaktır.

Süslemelerin de yapımı önemlidir. Karakalem üzerinden bu süslerin anlaşılması kolay olmayacaktır. Bunun için renklendirme yapabilirsiniz. Renklendirmeler sayesinde tasarımın daha hoş gözükmesi mümkün. Başta da abiye olarak sunulan çantalarda süslemelere yer veriliyor. Simlerden taşlara kadar pek çok detay göz çarpıyor. Bu modellerin avuç içine tam oturması ve küçük tasarlanması sağlanıyor.

Ayakkabı Çizim Örnekleri

Topuklu ayakkabı çizimi karakalem kolay tasarımlara yer verebilirsiniz. Tasarımların çok yüksek olmaması ve süssüz olması halinde kısa sürede hazırlıklara başlayabilirsiniz. Çizim çalışmalarında önemli olan detayın da topuklar olduğunu söylemeliyiz. Bu detay arka taraftan da çizilmeli ve sunulmalıdır. Topuğun tabana kadar uzanan kesimi karakalem üzerinden belirgin hale getirilmelidir. Bunun için yoğun olarak kalem uygulayabilirsiniz.

Topuklu ayakkabıların yanı sıra günlük hayatta da rahat edilen ayakkabıları tasarlayabilirsiniz. Mesela yaz aylarının vazgeçilmesi babetler. Nitekim bu modellerin çiziminde de çok fazla zorluk çekmezsiniz. Sivri burun uzananların yanı sıra yuvarlak olanlar daha ilgi görüyor. Çünkü bu tarz babetler daha rahattır. Yapmanız gereken sadece babet önüne yönelik süslemeleri çizmek olacaktır. Çünkü göze hoş gelmesi adına süs detayları bir hayli önemlidir.

Topuklu Ayakkabı Çizim Teknikleri

İskelet oluşturmak adına dikey ve yatay çiziklerden yola çıkmak gerekiyor. Bunun için tasarlanan ayakkabının tabanı, topuk detayı ve ebatlarını göz önünde bulundurmalısınız. Ayakkabı model çiziminde daha ufak çaplı çizimler yapmak mantıklı olacaktır. Geniş ebatlar fazla zamanınızı alabilir. Bunun için süslemeleri belirgin halde göstereceğiniz küçük tabanlara yer vermelisiniz. Taban adına daha yoğun kalem çalışmaları yapmak gerekiyor.

Yoğun çalışmaların topuk detayında da olmasına dikkat etmelisiniz. Kalın topuk çizimleri daha kolaydır. Ancak sivri ve uzun topuklarda aynı durum geçerli değildir. Bu tarz ayrıntıların baştan sona kadar arka profilden çizilmesi gerekiyor. Ayakkabı çizimleri renkli olanlarda da topukların çalışmaları zordur. Burada kullanılan renkler siyah ve gölgelendirmeler oluyor. Mesela parlak derilerden yola çıkacaksanız ara ara beyaz tonlarını dahi kullanmalısınız.

Sırt Çantası Çizimi

Günlük hayatta kullanımına yer verilen sırt çantaları bir hayli pratiktir. Her iki omuza da eşit ağırlık uygulanması yorulmamanızı sağlıyor. Artık hanımlarında süslü çantalar ile kombinler hazırladığı biliniyor. Çizimlerinde de çantaların fermuar, düğme ya da diğer süslemeleri sunuluyor. Bu detaylar üzerinden renklendirmeleri de yapılıyor. Sırt çantalarına uygun kombinler yaparak da tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

Spor ayakkabı çizimleri sayesinde kombininizi sunabilirsiniz. Hatta çantaların ebatlarını belirgin hale getirmek amacıyla da ayakkabılardan yola çıkabilirsiniz. Burada her ikisinin uyumunu renkler ile de sunabilirsiniz.

 


Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

Topuklu Ayakkabı Modelleri 37 Numara

En çok satılan kategori şüphesiz topuklu ayakkabı modelleri 37 numaradır. Her insanın ayak numarası farklıdır. …

1 Yorum

 1. Merhabalar,

  Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
  Sitenizde ( https://www.tarafsizbilgi.com/abiye-terlik-modelleri-ile-daha-rahat-edin.html) ayakkabı sitemiz ile ilgili ufak bir bilgi notu ve sayfamıza ait dofollow link paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

  Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle??

  Teşekkürler
  ekremhyuksel53@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir